Usprawnienie procesu wyprzedaży zalegającego towaru w magazynie

Branża: e-commerce handel
Kraj: Polska
Technologie: Django JavaScript Python React React Native TypeScript
Zakres: aplikacja webowa
Download pdf
Femax Sp. z o.o. Sp.K.

FEMAX to hurtownia oraz salony z wyposażeniem łazienek, techniką grzewczą i sanitarną – posiada 14 placówek sprzedaży i zatrudnia ponad 140 pracowników.

Wyzwanie


W sprzedaży hurtowej częstym wyzwaniem są produkty z końcówek serii i wycofane z oferty producenta. Taki towar, który zalega w magazynach, jest w pełni sprawny i wartościowy. Generuje jednak w firmie dodatkowe koszty magazynowania czy utylizacji.

Rozwiązanie


W odpowiedzi na potrzeby biznesowe firmy FEMAX wdrożyliśmy dedykowaną platformę aukcyjną KupTam – w ten sposób uzyskano nowy kanał sprzedaży dla klientów biznesowych, za pomocą którego możliwa jest skuteczna wyprzedaż produktów zbędnych, których nie udaje się sprzedać innymi metodami.

Efekt biznesowy


W ten sposób firma FEMAX osiągnęła znaczące zmniejszenie nakładu kosztów magazynowania i utylizowania zalegającego w magazynach towaru a także zadowolenie Klientów, którzy zyskali możliwość zakupu pełnowartościowych produktów na preferencyjnych warunkach. Rocznie firma wyprzedaje w ten sposób około 2% swoich stanów magazynowych.

Zarówno firma FEMAX, jak i jej Klienci, doceniają KupTam jako rozwiązanie wyróżniające się praktycznością oraz dopracowaną funkcjonalnością, umożliwiającą m.in. intuicyjne i proste w obsłudze zakupy oraz łatwe wystawianie przedmiotów na sprzedaż.

kuptam.pl

1.000+
zrealizowanych aukcji

+2%
dodatkowego przychodu
generowane za pomocą narzędzia

150+
liczba użytkowników
w strefie wyprzedażowej FEMAX

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się, jak nasza dedykowana platforma aukcyjna KupTam może pomóc w rozwiązaniu problemu zalegającego towaru w magazynach i dodatkowo generować przychód dla Twojej firmy.

Referencje

Opracowany przez INNOKREA sp. z o.o. system aukcyjny wyróżnia się praktycznością oraz dopracowaną funkcjonalnością, umożliwiającą m.in. intuicyjne i proste w obsłudze zakupy oraz łatwe wystawianie nowych przedmiotów na aukcje. Usługi wdrożeniowe i wsparcia świadczone przez INNOKREA sp. z o.o. są wykonywane z ponadprzeciętną jakością, w sposób profesjonalny, staranny i solidny.

Krzysztof Dolny

Kierownik projektu wdrożenia platformy Kup Tam, FEMAX Sp. z o.o. Sp. K.

Poznaj inne historie udanych projektów dla naszych klientów:

Kontakt

Masz pomysł na projekt?

Wypełnij formularz i uzyskaj bezpłatną konsultację!

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
Checkboxes
Quote SVG

W INNOKREA jesteśmy dumni z tworzenia innowacyjnych rozwiązań i dedykowanego oprogramowania dostosowanego do unikalnych potrzeb naszych klientów. Dzięki zespołowi ponad 25 wykwalifikowanych inżynierów biegłych w ponad 100 technologiach, zapewniamy najwyższą jakość, zdobywając zaufanie ponad 100 klientów na całym świecie, a wszystko to poparte naszą odznaką jakości ISO 9001. Naszym głównym celem jest poszerzanie możliwości w zakresie inżynierii produktów, dostarczając najnowocześniejsze rozwiązania, które napędzają sukces firm z różnych branż.

Tomasz Klajbor, CEO w INNOKREA

Tomasz Klajbor

CEO w INNOKREA