Partnerstwo Shabodi i INNOKREA dla telezdrowia

Branża

 • medycyna

Kraj

 • Kanada

Technologie

 • Java
 • React Native
 • Spring

Zakres

 • aplikacja mobilna
 • integracje

Shabodi znajduje zastosowania dla zaawansowanych sieci (LTE, 5G, Wi-Fi6, 6G). Jej przełomowa, pierwsza na rynku platforma Application Enablement Platform (AEP) umożliwia przedsiębiorstwom, integratorom systemów i dostawcom aplikacji tworzenie niezależnych od dostawców aplikacji obsługujących sieć, wykorzystujących sieciowe interfejsy API.

Wyzwanie

W ramach przełomowej współpracy, Shabodi, dostawca aplikacji obsługujących sieci, połączył siły z INNOKREA, specjalistą w rozwiązywaniu trudnych wdrożeń IT, aby umożliwić bezproblemową telemedycynę dzięki aplikacji uwzględniającej warunki sieciowe w trakcie operacji medycznych (ang. nazwa aplikacji: „Network-Aware Surgery”). Zbudowana aplikacja – na systemie Shabodi Application Enablement Platform – zarządzając parametrami sieci, pozwala na jednoczesne efektywne zdalne doradztwo lekarza podczas zabiegów chirurgicznych.

Nowe podejście do telezdrowia i zdalnej chirurgii

Telezdrowie to nowa normalność, zwłaszcza w świecie po COVID-19, a jego wykorzystanie wzrosło prawie 40-krotnie w ciągu ostatnich trzech lat. Tradycyjne granice w opiece zdrowotnej zanikają wraz z opieką zdalną, fachową opieką medyczną, a nawet zdalną operacją.

Opieka zdrowotna jako sektor o znaczeniu krytycznym (a zwłaszcza telezdrowie) potrzebuje wysoce niezawodnych zasobów sieciowych. Tradycyjne sieci szpitali są podzielone na segmenty, ale nadal działają na zasadzie najlepszych dostępnych w danym momencie usług. Oznacza to, że wszystkie aplikacje, niezależnie od pilności lub przypadku użycia, wykorzystują sieć jako zwykły kanał komunikacyjny. Podejście to ma ograniczenia, ponieważ aplikacje nie rozpoznają sieci, nie nadają priorytetów dla komunikacji i łączności w oparciu o przypadki użycia aplikacji. W scenariuszach opieki zdrowotnej o znaczeniu krytycznym (np. w trakcie operacji), takie podejście prowadzi do opóźnień i nieefektywności, a nawet może zagrażać życiu.
I tu wkraczają z rozwiązaniami Shabodi i INNOKREA.

Rozwiązanie

“Aplikacja wrażliwa na potrzeby operacji medycznych”: jak to działa?

Partnerzy w ramach projektu wykorzystali platformę Application Enablement Platform (AEP) firmy Shabodi oraz aplikację mobilną zarządzającą kalendarzem, stworzoną przez firmę INNOKREA, aby zapewnić wysokiej jakości komunikację sieciową podczas operacji.

Oto jak wyglądają poszczególne kroki działania aplikacji:

 1. Planowanie operacji: Aplikacja kalendarzowa INNOKREA planuje termin operacji, wysyłając komunikaty sterujące do systemu AEP Shabodi. W ten sposób rezerwowane są niezbędne zasoby sieciowe dla zdalnego doradztwa od ekspertów medycznych do chirurgów na żywo podczas planowanej operacji.
 2. Przed zabiegiem: Strumień wideo działa z maksymalną wydajnością, korzystając z sieci jak każda inna aplikacja.
 3. Podczas zabiegu: Shabodi AEP dokonuje realokacji zasobów sieciowych w celu zapewnienia odpowiednich parametrów jakości usług (QoS). Gwarantuje to interakcje w czasie rzeczywistym i bezbłędną komunikację pomiędzy zdalnym ekspertem a chirurgiem.
 4. Po operacji: AEP Shabodi przywraca sieć do „trybu najlepszego działania”, przywracając oryginalne ustawienia sali operacyjnej. Aplikacja INNOKREA aktualizuje statusy zwolnionych zasobów.

W ostatecznym rozrachunku proces ten umożliwia stabilne połączenie wideo w trakcie całej operacji, umożliwiając nieprzerwane zdalne doradztwo, co jest istotnym aspektem nowoczesnych praktyk chirurgicznych.

Projekt w liczbach:

5 krotnie
skrócony czas
dostarczania kompletnego
rozwiązania

0 $
koszt
integracji
rozwiązań

12
tygodni
czas wdrożenia
rozwiązania

Efekt biznesowy

Transformacja opieki zdrowotnej wraz z aplikacjami obsługującymi sieć

Dzięki stworzonej aplikacji, Shabodi i INNOKREA wyznaczają nowy standard w opiece zdrowotnej. Nasze innowacyjne podejście zwiększa wydajność, niezawodność i skuteczność zdalnego doradztwa chirurgicznego, wykorzystując potencjał aplikacji sieciowych i zaawansowanych sieci do scenariuszy ratujących życie.

Telezdrowie nie jest już tylko koncepcją; to rzeczywistość zmieniająca dziedzinę medycyny. A dzięki takiej współpracy pacjenci i pracownicy służby zdrowia mogą patrzeć w przyszłość, w której technologia będzie im służyć w sposób wcześniej niewyobrażalny.

Więcej o platformie Shabodi AEP znajdziecie pod tym linkiem

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o tym, w jaki sposób nasze partnerstwo może wzmocnić Twoją zaawansowaną sieć (we wcześniej niedostatecznie obsługiwanych przypadkach użycia o znaczeniu krytycznym).

Skontaktuj się z nami

Referencje

Nad realizacją projektu pracowały trzy zespoły na trzech kontynentach. Całość przedsięwzięcia udało nam się zrealizować zdalnie w zakładanym czasie i budżecie. Doceniam współpracę z INNOKREA nie tylko za ich wiedzę techniczną, ale także za kreatywne generowanie pomysłów i doradztwo biznesowe. Programiści nie tylko dostarczyli aplikację wysokiej jakości, ale także dbali o całość przedsięwzięcia aby było praktyczne i użyteczne. INNOKREA jest idealnym partnerem do współpracy!

Charles Nagy, SVP of Business Development, Shabodi

Poznaj inne historie udanych projektów dla naszych klientów:

Kontakt

Masz pomysł na projekt?

Wypełnij formularz i uzyskaj bezpłatną konsultację!

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
Checkboxes
Quote SVG

W INNOKREA jesteśmy dumni z tworzenia innowacyjnych rozwiązań i dedykowanego oprogramowania dostosowanego do unikalnych potrzeb naszych klientów. Dzięki zespołowi ponad 25 wykwalifikowanych inżynierów biegłych w ponad 100 technologiach, zapewniamy najwyższą jakość, zdobywając zaufanie ponad 100 klientów na całym świecie, a wszystko to poparte naszą odznaką jakości ISO 9001. Naszym głównym celem jest poszerzanie możliwości w zakresie inżynierii produktów, dostarczając najnowocześniejsze rozwiązania, które napędzają sukces firm z różnych branż.

Tomasz Klajbor, CEO w INNOKREA

Tomasz Klajbor

CEO w INNOKREA