Inteligentny podpis

Branża

 • elektronika
 • badania i rozwój

Kraj

 • Polska

Technologie

 • .NET
 • C++/C#
 • Xamarin

Zakres

 • aplikacja mobilna
 • aplikacja desktopowa
 • oprogramowanie wbudowane

Digital Signature to start-up technologiczny zajmujący się opracowywaniem i wdrażaniem nowoczesnych rozwiązań biometrycznych

Wyzwanie

Digital Signature jest spółką technologiczną, która rozwija rozwiązania biometryczne. Jednym z nich jest pióro biometryczne, które za pomocą zaawansowanej elektroniki zbiera różne charakterystyki pozwalające na jednoznaczną identyfikację podpisu użytkownika. Digital Signature poszukiwało partnera biznesowego, który wesprze spółkę we wdrożeniu prototypu tego urządzenia.

Rozwiązanie

Na początku współpracy, INNOKREA przeanalizowała wymagania i dostępną dokumentację części elektronicznej pióra biometrycznego. W uzgodnieniu z klientem, zaproponowaliśmy napisanie dedykowanego oprogramowania pozwalającego na podpisywanie umów w formie elektronicznej za pomocą tabletu i przedmiotowego pióra biometrycznego.

W ramach projektu przeprowadzono szereg testów różnych urządzeń, stworzono specjalną aplikację mobilną na tablety oraz rozwiązano wiele dodatkowych problemów inżynierskich wynikających ze styku współpracy sprzętu i oprogramowania.

Projekt w liczbach:

5
liczba
czujników
wbudowanych w pióro
biometryczne

6
liczba
pracowników B+R
współpracujących
przy projekcie

10+
testowanych
typów
tabletów

Efekt biznesowy

Przygotowany prototyp pozwolił firmie Digital Signature na zaprezentowanie prototypu pióra biometrycznego w rzeczywistej aplikacji biznesowej, wpisującej się w oczekiwania odbiorców technologii.

Realizacja projektu była także opłacalna od strony finansowej. Tworząc prototypowe rozwiązanie znacznie zmniejszono początkowe wydatki na rozwój, ponieważ wystarczyło zbudować podstawową wersję sprzętu i aplikacji.

Zmniejszona złożoność wpłynęła także na relatywnie krótki czas przygotowania gotowego rozwiązania. Skupiono się na opracowywaniu podstawowych funkcji i funkcjonalności, co umożliwiło wcześniejsze uruchomienie i rozpoczęcie procesu weryfikacji postawionych hipotez biznesowych.

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się, jak możemy pomóc w rozwoju i wdrożeniu innowacyjnych rozwiązań w Twojej firmie.

Skontaktuj się z nami

Referencje

Dla Zespołu INNOKREA nie ma rzeczy niemożliwych. Z chęcią podejmują się realizacji trudnych i innowacyjnych projektów. Szczególnie cenna jest konsekwencja, z jaką INNOKREA dążyła do stworzenia „szytego na miarę” rozwiązania, które świetnie wpisywało się naszą strategię biznesową.

Katarzyna Michalak-Magda, Prezes Zarządu, Digital Signature Sp. z o.o.

Poznaj inne historie udanych projektów dla naszych klientów:

Kontakt

Masz pomysł na projekt?

Wypełnij formularz i uzyskaj bezpłatną konsultację!

  *Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu przeprowadzenia komunikacji drogą elektroniczną.

  Informujemy, że Administratorem danych osobowych jest Innokrea Sp. z o.o., ul. Lęborska 3b, 80-386 Gdańsk. Masz prawo dostępu do swoich danych, ich poprawiania oraz żądania ich usunięcia poprzez kontakt z nami: info@innokrea.pl. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Quote SVG

  W INNOKREA jesteśmy dumni z tworzenia innowacyjnych rozwiązań i dedykowanego oprogramowania dostosowanego do unikalnych potrzeb naszych klientów. Dzięki zespołowi ponad 25 wykwalifikowanych inżynierów biegłych w ponad 100 technologiach, zapewniamy najwyższą jakość, zdobywając zaufanie ponad 100 klientów na całym świecie, a wszystko to poparte naszą odznaką jakości ISO 9001. Naszym głównym celem jest poszerzanie możliwości w zakresie inżynierii produktów, dostarczając najnowocześniejsze rozwiązania, które napędzają sukces firm z różnych branż.

  Tomasz Klajbor, CEO w INNOKREA

  Tomasz Klajbor

  CEO w INNOKREA