Aplikacja mobilna dynamicznej informacji pasażerskiej (M2GOinfo)

Branża

 • mobilność
 • transport publiczny

Kraj

 • Polska

Technologie

 • ArangoDB
 • GraphQL
 • Node.JS
 • React Native

Zakres

 • aplikacja mobilna
 • integracje

DYSTEN sp. z o.o. to wiodący, polski producent wyświetlaczy informacji pasażerskiej. Doświadczenie budowane od 1999 roku pozwala firmie realizować bardzo wymagające projekty. Zespół inżynierów DYSTEN tworzy nowoczesne rozwiązania elektroniczne dedykowane dla branży kolejowej i smart city. DYSTEN zajmuje się projektowaniem, produkcją oraz kompleksową realizacją projektów w ramach inteligentnych systemów transportowych.

Wyzwanie

Firma DYSTEN realizowała modernizację Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (SDIP II) dla aglomeracji Górnośląsko-Zagłębiowskiej. DYSTEN poszukiwał rzetelnego partnera IT, który w szybkim czasie, w oczekiwanej jakości zaprojektuje i wdroży aplikację mobilną, która miała stanowić uzupełnienie dla portalu webowego SDIP II.

Rozwiązanie

INNOKREA opracowała projekt graficzny oraz całościowo wykonała aplikację mobilną M2GOinfo. Wykorzystano do tego celu m.in. technologię React Native.
Aplikacja M2GOinfo umożliwia m.in.:

 • sprawdzenie lokalizacji pojazdów (autobus, tramwaj, trolejbus) oraz przystanków komunikacyjnych na mapie (w czasie rzeczywistym),
 • sprawdzenie aktualnego rozkładu jazdy dla wybranego przystanku lub stanowiska zlokalizowanego na terenie Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej,
 • wyszukanie i prezentację informacji o wybranej linii komunikacyjnej, przystanku lub stanowiska,
 • prezentację informacji o wybranym pojeździe dotyczące: kierunku, nazwy najbliższego przystanku, planowanej godziny obsługi najbliższego przystanku, numeru pojazdu, na który składa się numer operatora i numer boczny pojazdu), godziny ostatniej aktualizacji pozycji pojazdu,
 • sprawdzenie aktualnych komunikatów dotyczących komunikacji miejskiej (informacje o objazdach, remontach lub zmianach rozkładu jazdy),
 • wyszukanie w zakresie najdogodniejszego połączenia pomiędzy dowolnie wskazanymi dwoma punktami (początkiem i końcem podróży może być wskazane miejsce na mapie, aktualna pozycja, przystanek komunikacyjny, adres),
 • dodawanie do ulubionych wybranych przystanków lub linii komunikacyjnych.
Projekt w liczbach:

1000+
pojazdów
identyfikowanych
w czasie rzeczywistym

20k+
pobrań
aplikacji
ze sklepów
Google i Apple

24/7
działanie
oraz wsparcie
aplikacji

Efekt biznesowy

Wdrożenie aplikacji mobilnej M2GOinfo było istotnym elementem szerszego projektu rozwoju publicznego transportu dla Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej. Metropolia realizując projekt SDIP II dołączyła do grona nowoczesnych regionów wspierających mieszkańców nowoczesnymi usługami ułatwiającymi im życie.

Aplikacja M2GOinfo pozwoliła istotnie zwiększyć komfort osób podróżujących, m.in. dzięki informacjom dostarczanym w czasie rzeczywistym oraz wygodnemu i łatwemu w obsłudze planowaniu tras. Przyjazny i estetyczny interfejs zapewnia także możliwość otrzymywania na bieżąco komunikatów o utrudnieniach na danej trasie, co często pozwala na lepsze planowanie własnych podróży.

Skontaktuj się z nami, aby skorzystać z naszego doświadczenia w obszarze aplikacji mobilnych dla transportu publicznego oraz zoptymalizować mobilność i zwiększyć wygodę podróży tysięcy użytkowników.

Skontaktuj się z nami

Referencje

Współpracę z INNOKREA rozpoczęliśmy od zebrania szczegółowych wymagań, które firma ta przełożyła na nowoczesny projekt graficzny. Przez cały okres realizacji prac programistycznych byliśmy w stałym kontakcie z zespołem INNOKREA - na bieżąco reagowali na wszelkie nasze potrzeby zmian oraz sami proponowali ulepszenia. INNOKREA, dysponując dedykowanym zespołem specjalistów różnych dziedzin IT, dostarczyła aplikację mobilną w oczekiwanej jakości i na czas. Polecamy współpracę z tą firmą!

Monika Tomczyk, Kierownik Projektu, Dysten

Poznaj inne historie udanych projektów dla naszych klientów:

Kontakt

Masz pomysł na projekt?

Wypełnij formularz i uzyskaj bezpłatną konsultację!

  *Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu przeprowadzenia komunikacji drogą elektroniczną.

  Informujemy, że Administratorem danych osobowych jest Innokrea Sp. z o.o., ul. Lęborska 3b, 80-386 Gdańsk. Masz prawo dostępu do swoich danych, ich poprawiania oraz żądania ich usunięcia poprzez kontakt z nami: info@innokrea.pl. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Quote SVG

  W INNOKREA jesteśmy dumni z tworzenia innowacyjnych rozwiązań i dedykowanego oprogramowania dostosowanego do unikalnych potrzeb naszych klientów. Dzięki zespołowi ponad 25 wykwalifikowanych inżynierów biegłych w ponad 100 technologiach, zapewniamy najwyższą jakość, zdobywając zaufanie ponad 100 klientów na całym świecie, a wszystko to poparte naszą odznaką jakości ISO 9001. Naszym głównym celem jest poszerzanie możliwości w zakresie inżynierii produktów, dostarczając najnowocześniejsze rozwiązania, które napędzają sukces firm z różnych branż.

  Tomasz Klajbor, CEO w INNOKREA

  Tomasz Klajbor

  CEO w INNOKREA