Uniwersalne środowisko graficznego programowania robotów edukacyjnych

Industry: edukacja
Country: Polska
Technologies: C++/C# Java JavaScript Python
Scope: aplikacja webowa integracje
Download pdf
RoboApp

RoboApp – Nowoczesne rozwiązania dla edukacji.

Wyzwanie


Wszyscy producenci popularnych na rynku robotów edukacyjnych oferują własne środowiska do programowania robotów, jednak środowiska te są dedykowane do danego typu i wersji platformy sprzętowej i nie oferują unifikacji języka oraz środowiska programistycznego nawet w ramach produktów jednej linii produktowej.

Wyzwaniem projektu było stworzenie uniwersalnego graficznego, intuicyjnego środowiska programistyczne będącego istotnym elementem upowszechnienia nauki programowania z wykorzystaniem robotów, znacząco ułatwiającego lub wręcz umożliwiające efektywny proces dydaktyczny w warunkach szkolnych.

Rozwiązanie


We współpracy z firmą RoboApp opracowaliśmy uniwersalne środowisko graficznego programowania robotów edukacyjnych, zapewniające przyjazny dla użytkownika interfejs „przeciągnij i upuść” i język programowania, pozwalający bez znajomości złożonej składni i semantyki na programowanie robotów zbudowanych w oparciu o różne platformy sprzętowe. Z założenia wszystkie elementy programu (np. pętle, instrukcje warunkowe) i obiekty robota (czujniki, elementy wykonawcze) dostępne są w postaci reprezentacji graficznej. Zestaw dostępnych kontrolek uzależniony jest od konkretnej platformy sprzętowej. Prostota języka i środowiska umożliwia efektywne programowanie robotów bez znajomości technicznych zawiłości związanych z daną platformą robotyczną i bez konieczności rozumienia zaawansowanych koncepcji związanych ze specyfiką sterowania w czasie rzeczywistym. Środowisko umożliwia programowanie robotów edukacyjnych z najpopularniejszych platform sprzętowych w tym LEGO (WeDo i EV3) oraz roboty z serii mBot.

Efekt biznesowy


RoboApp dzięki współpracy z Innokrea stworzyła nowoczesny produkt edukacyjny przeznaczony do wdrożenia w szkołach i instytucjach edukacyjnych na całym świecie.

Opracowane rozwiązanie integracyjne pozwoliło m.in. na budowanie zwiększonego zaangażowania użytkowników tego produktu. Stworzona innowacyjna metoda obejmuje interaktywne i wciągające doświadczenia edukacyjne, które mogą przyciągnąć uwagę uczniów i utrzymać ich zaangażowanie w tematykę robotyki. Prowadzi to w konsekwencji do lepszego zrozumienia i utrwalenia informacji.

Technologia łącząca wiele różnych platform robotycznych pozwala także na spersonalizowane ścieżki uczenia się, uwzględniające mocne i słabe strony poszczególnych uczniów oraz style uczenia się. Dzięki temu uczniowie mogą robić postępy we własnym tempie, co zapewnia bardziej efektywne wyniki w nauce robotyki i programowania.

Programowanie robotów

1
uniwersalny
język programowania

3
zintegrowane
platformy robotyczne

1.000+
czujników, klocków i części
wykorzystanych w testach

Skontaktuj się z nami, aby poznać nasze możliwości w tworzeniu unikalnych rozwiązań IT usprawniających procesy edukacyjne.

Referencje

INNOKREA to zgrany zespół specjalistów. Podziwiam ich kreatywność, szybkość działania i innowacyjność. Ten zespół wnosi do projektu znacznie więcej niż tylko dobry kod. Z pasją identyfikują się ze swoimi klientami i ich wyzwaniami.

Adam Barzowski

Prezes Zarządu, RoboApp sp. z o.o.

Poznaj inne historie udanych projektów dla naszych klientów:

Kontakt

Masz pomysł na projekt?

Wypełnij formularz i uzyskaj bezpłatną konsultację!

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
Checkboxes
Quote SVG

W INNOKREA jesteśmy dumni z tworzenia innowacyjnych rozwiązań i dedykowanego oprogramowania dostosowanego do unikalnych potrzeb naszych klientów. Dzięki zespołowi ponad 25 wykwalifikowanych inżynierów biegłych w ponad 100 technologiach, zapewniamy najwyższą jakość, zdobywając zaufanie ponad 100 klientów na całym świecie, a wszystko to poparte naszą odznaką jakości ISO 9001. Naszym głównym celem jest poszerzanie możliwości w zakresie inżynierii produktów, dostarczając najnowocześniejsze rozwiązania, które napędzają sukces firm z różnych branż.

Tomasz Klajbor, CEO w INNOKREA

Tomasz Klajbor

CEO w INNOKREA