UNIWERSALNE ŚRODOWISKO GRAFICZNEGO PROGRAMOWANIA ROBOTÓW EDUKACYJNYCH

RoboApp – Nowoczesne rozwiązania dla edukacji
Logo RoboAPP

WYZWANIE

Wszyscy producenci popularnych na rynku robotów edukacyjnych oferują własne środowiska do programowania robotów, jednak środowiska te są dedykowane do danego typu i wersji platformy sprzętowej i nie oferują unifikacji języka oraz środowiska programistycznego nawet w ramach produktów jednej linii produktowej.
Wyzwaniem projektu było stworzenie uniwersalnego graficznego, intuicyjnego środowiska programistyczne będącego istotnym elementem upowszechnienia nauki programowania z wykorzystaniem robotów, znacząco ułatwiającego lub wręcz umożliwiające efektywny proces dydaktyczny w warunkach szkolnych.

ROZWIĄZANIE

We współpracy z firmą RoboApp opracowaliśmy uniwersalne środowisko graficznego programowanie robotów edukacyjnych zapewniające przyjazny dla użytkownika interfejs „przeciągnij i upuść” i język programowania pozwalający bez znajomości złożonej składni i semantyki na programowanie robotów zbudowanych w oparciu o różne platformy sprzętowe. Z założenia wszystkie elementy programu (np. pętle, instrukcje warunkowe) i obiekty robota (czujniki, elementy wykonawcze) dostępne są w postaci reprezentacji graficznej. Zestaw dostępnych kontrolek uzależniony jest od konkretnej platformy sprzętowej. Prostota języka i środowiska umożliwia efektywne programowanie robotów bez znajomości technicznych zawiłości związanych z daną platformą robotyczną i bez konieczności rozumienia zaawansowanych koncepcji związanych ze specyfiką sterowania w czasie rzeczywistym. Środowisko umożliwia programowanie robotów edukacyjnych z najpopularniejszych platform sprzętowych w tym LEGO (WeDo i EV3) oraz roboty z serii mBot.

EFEKT BIZNESOWY

RoboApp dzięki współpracy z Innokrea stworzyła nowoczesny produkt edukacyjny przeznaczony do wdrożenia w szkołach i instytucjach edukacyjnych na całym świecie.

"INNOKREA to zgrany zespół specjalistów. Podziwiam ich kreatywność, szybkość działania i innowacyjność. Ten zespół wnosi do projektu znacznie więcej niż tylko dobry kod. Z pasją identyfikują się ze swoimi klientami i ich wyzwaniami."
Adam Barzowski
Prezes Zarządu, RoboApp sp. z o.o.

Masz inne wyzwanie? Porozmawiajmy o nim

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu przeprowadzenia komunikacji drogą elektroniczną.


  Informujemy, że Administratorem danych osobowych jest Innokrea Sp. z o.o., ul. Lęborska 3b, 80-386 Gdańsk. Masz prawo dostępu do swoich danych, ich poprawiania oraz żądania ich usunięcia poprzez kontakt z nami: info@innokrea.pl. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych znajdziesz w Polityce Prywatności.

  Biuro

  ul. Małachowskiego 5

  80-262 Gdańsk

  Siedziba

  ul. Lęborska 3b

  80-386 Gdańsk