Blockchain – płatności w świecie kryptowalut
Blockchainie - poznaj świat transakcji, kryptowalut i elektronicznych płatności.
Digitalizacja i cyfryzacja procesów w firmie produkcyjnej staje się numerem jeden w sposobach na poprawę efektywności. Zauważalne są zmiany w podejściu do wdrażania technologii cyfrowych. Firmy produkcyjne w coraz większym stopniu stawiają na nowoczesne podejście do cyfrowej optymalizacji produkcji. W tym artykule dowiesz się:
Sytuacja dotycząca wdrażania rozwiązań cyfrowych w Polsce nie wygląda źle. Na ten moment widoczne jest przyspieszenie wdrażania technologii w sektorze produkcyjnym. Wyniki tegorocznej edycji raportu DIGI INDEX wskazują, że następuje zmiana podejścia firm do digitalizacji. Niepewność rynkowa spowodowana ostatnimi wydarzeniami, nie wpłynęła negatywnie na stosunek do digitalizacji przedsiębiorstw produkcyjnych, a wręcz przeciwnie, widoczne jest zwiększone zainteresowanie tym tematem. W 2022 roku wskaźnik DIGI INDEX wzrósł z 1,8 do 2,4 pkt. Wskaźnik ten określa podejście do digitalizacji w 4-punktowej skali. Rezultat poniżej 2 punktów oznacza bardzo niski wynik, nawołujący do pilnych wdrożeń. Przez ostatnie dwa lata mieliśmy w Polsce do czynienia właśnie z taką sytuacją. Wynik ten – mimo wciąż relatywnie niskiego stopnia cyfryzacji – jest bardzo pozytywnym sygnałem. Dowodzi, że większość firm przeszła już z etapu przygotowań do tworzenia podstaw cyfryzacji. Digitalizacja procesów jest dla wielu firm sposobem przygotowania się na trudniejsze czasy.
Cyfryzacja procesów wpływa na całokształt działalności przedsiębiorstwa. Według firm, które wdrożyły digitalizację procesów produkcyjnych, głównymi korzyściami płynącymi z cyfryzacji są: oszczędność kosztów, wyższa wydajność, większe bezpieczeństwo. Efektem digitalizacji jest szybszy przepływ informacji, co ma bezpośredni wpływ na podniesienie współczynnika efektywności procesów w firmie. Zbieranie oraz odpowiednie przekazywanie danych usprawnia pracę firmy, prowadzi do zwiększenia elastyczności produkcji oraz optymalizację zasobów i redukcję strat. Firma produkcyjna dzięki digitalizacji może się dynamicznie rozwijać, nieustannie podnosić swoją konkurencyjność dzięki wdrażaniu lepszych standardów i obniżeniu kosztów.
Digitalizacja jest wieloetapowym procesem, który wymaga odpowiedniej strategii oraz zasobów. Niezbędne jest wsparcie i know-how ze strony doświadczonego partnera. Na podstawie zrealizowanego przez nas projektu dla firmy Mikrosystem możemy opisać realizację procesu zakończonego z sukcesem.
Pracujesz w branży produkcyjnej lub budowlanej? Dowiedz się, co możesz zyskać dzięki digitalizacji procesów w Twojej firmie. Umów się na darmową i niezobowiązującą konsultację.
Blockchain – płatności w świecie kryptowalut
Blockchainie - poznaj świat transakcji, kryptowalut i elektronicznych płatności.
BezpieczeństwoFinanse
FastAPI – czyli jak napisać proste REST API w Pythonie? – część 3
REST API z użyciem frameworka FastAPI. Ostatniej części artykułów o API w Pythonie. Zacznij z nami już dziś swoją przygodę z FastAPI!
Programowanie
FastAPI – czyli jak napisać proste REST API w Pythonie? – część 2
REST API z użyciem frameworka FastAPI. Część druga tutoriala. Zacznij z nami już dziś swoją przygodę z FastAPI!
Programowanie