Helm po raz drugi – czyli wersjonowanie i rollbacki dla Twojej aplikacji
Opisujemy jak wykonać aktualizację i rollback w Helm, jak elastycznie nadpisywać wartości oraz odkryjemy, czym są i jak działają szablony.
W najnowszym raporcie Gartnera pt. „Software Buying in 2023: 5 Trends Reshaping the Purchase Journey” możemy dowiedzieć się m.in., iż wielu nabywców oprogramowania coraz częściej decyduje się na wymianę, modyfikację lub dostosowanie używanej obecnie technologii IT (np. oprogramowania). Podejmując taką decyzję strategiczną, warto odpowiedzieć sobie co najmniej na poniższe trzy pytania.
Jak przygotować się do wymiany obecnego rozwiązania na nową technologię IT ?
Każda z technologii, jak to pokazaliśmy w artykule [Trajektorie rozwoju technologicznego], znajduje się na pewnym etapie jej rozwoju. Rozważając transfer danej technologii IT do przedsiębiorstwa powinniśmy brać pod uwagę jej gotowość oraz zdolność firmy do jej absorpcji, czyli wdrożenia. Zdolność firmy do absorpcji technologii to jej umiejętność adaptacji dostępnych technologii IT w celu zwiększenia konkurencyjności i produktywności danego przedsiębiorstwa. Więcej piszemy o tym [tutaj].
Planując przedsięwzięcie polegające na wymianie technologii IT należy zbudować zakres i plan dla takiego projektu wdrożeniowego. Wybór konkretnego scenariusza implementacyjnego powinien być poprzedzony analizą i oceną potrzeb technologicznych przedsiębiorstwa. O planowaniu strategicznym i ogólnych zasadach wyboru technologii IT w firmach napisaliśmy [tutaj].
Gdzie poszukiwać nowych technologii IT ?
Technologie IT możemy poszukiwać:
Więcej o wadach i zaletach poszczególnych źródeł technologii przeczytacie w naszym artykule pt. [Źródła technologii IT].
Z jakimi ryzykami i szansami wiąże się wymiana technologii IT?
Wymieniając daną technologię IT na inną należy wziąć pod uwagę szereg różnych ryzyk. Są to następujące ryzyka (za M. Wirkus):
Wymiana technologii to nie tylko ryzyka ale szanse dla naszego przedsięwzięcia. Nowa technologia oznaczać może m.in. obniżenie kosztów jej utrzymania i/lub szybsze wdrażanie nowych zmian dostosowujących procesy do wymagań gry rynkowej.
Każdym ryzykiem i szansą można zarządzać – piszemy o tym szerzej w artykule pt. [Główne wyzwania i ryzyka projektów IT].
Jako zespół INNOKREA wiele razy uczestniczyliśmy w projekcie przejęcia odpowiedzialności za rozwój oprogramowania pierwotnie wykonanego przez firmę trzecią. Nasz klient, firma FIXFM stanęła przed wyzwaniem zmiany partnera technologicznego. FIXFM poszukiwał partnera, który zapewni odpowiednie kompetencje techniczne dla dalszego rozwoju i utrzymania aplikacji. We współpracy z INNOKREA zbudowany został plan przejęcia odpowiedzialności za wytwarzanie i utrzymanie oprogramowania tak, aby odbyło się to bez szwanku dla całościowego wsparcia klienta. W bardzo krótkim czasie INNOKREA przejęła całościowe wsparcie i rozwój aplikacji mobilnej i webowej naszego klienta. Dzięki realizacji tego projektu, klient zoptymalizował koszty utrzymania i rozwoju aplikacji. Jednocześnie zagwarantowali sobie stabilnego partnera do współpracy technologicznej.
Helm po raz drugi – czyli wersjonowanie i rollbacki dla Twojej aplikacji
Opisujemy jak wykonać aktualizację i rollback w Helm, jak elastycznie nadpisywać wartości oraz odkryjemy, czym są i jak działają szablony.
AdministracjaInnowacja
Helm – czyli jak uprościć zarządzanie w Kubernetes?
Warto o tym wiedzieć! Czym jest Helm, jak go używać i jak ułatwia on korzystanie z klastra Kubernetes?
AdministracjaInnowacja
INNOKREA na Greentech Festival 2025® – zdobyliśmy zielone serce Berlina!
Jak wygląda przyszłość zielonych technologii i jak nasza platforma wpisuje się w ideę recommerce? Relacjonujemy nasz udział w Greentech Festival w Berlinie – zobaczcie, co przywieźliśmy z tego inspirującego wydarzenia!
WydarzeniaZielone IT