Odpowiedzialne tworzenie oprogramowania: Jak zmniejszyć ślad węglowy aplikacji?
Praktyczne wskazówki jak programiści mogą aktywnie zmniejszyć emisję CO2 poprzez optymalizację kodu, infrastruktury i architektury aplikacji.
Digitalizacja procesów w firmie umożliwia dotrzymanie tempa zmianom w gospodarce. Wykorzystanie współczesnych technologii, które zapewniają większą wydajność i lepszą systematyzację potrzebnych informacji, pomaga zautomatyzować czasochłonne procesy, obniżyć koszty i poprawić bezpieczeństwo. Warto wiedzieć jakie działania podjąć, aby firma była bardziej innowacyjna i skuteczna. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się:
Digitalizacja procesów wpływa na całokształt działalności przedsiębiorstwa. Digitalizacja procesów jest narzędziem do usprawniania i optymalizacji procesów biznesowych, a nie jest celem samym w sobie. Nadążanie za stale zmieniającymi się potrzebami konsumentów jest sprawniejsze, dzięki czemu firma jest gotowa na elastyczne reagowanie na zmiany. W wyniku wdrożenia digitalizacji procesów przedsiębiorstwo może się szybciej rozwijać i podnosić swoją konkurencyjność. Wykorzystanie możliwości technologii może uchronić firmę przed kryzysem, otworzyć biznes na nowe możliwości i wypracować przewagę jakościową na rynku.
Digitalizacja procesów jest dedykowana przedsiębiorstwom, które chcą uporządkować dokumentację i zwiększać swoje możliwości oraz efektywność pracy pracowników. Szybki postęp i rozwój nowych technologii wymaga od organizacji i ich interesariuszy przeniesienia potencjału w zakresie innowacji, na nowy poziom w celu zwiększenia możliwości osiągania przewagi konkurencyjnej. Dzięki digitalizacji procesów ilość powtarzalnych i monotonnych czynności wykonywanych przez pracowników zostaje zminimalizowana.
Digitalizacja procesów wymaga odpowiedniej strategii oraz zasobów. Niezbędne jest wsparcie oraz wiedza ze strony doświadczonego partnera. W INNOKREA realizacja procesu wdrożenia digitalizacji w firmie składa się z 3 etapów.
Etap 1: Wstępne rozpoznanie. Na tym etapie ważną rolę odgrywa obustronne zrozumienie procesów zachodzących w firmie i zidentyfikowanie obszarów wymagających usprawnień technicznych.
Etap 2: Studium optymalizacji. Efektem tego etapu jest przygotowana specyfikacja funkcjonalna i architektura dla nowego systemu.
Etap 3: Wdrożenie. Realizacja założonych celów oraz adaptacja w firmie. Zobacz case-study
Digitalizacja procesów polega na wprowadzaniu rozwiązań technologicznych w różnych obszarach działalności w firmie. Dzięki odpowiedniej strategii i wdrożeniu nowych rozwiązań przedsiębiorstwo staje się efektywniejsze i bardziej konkurencyjne na rynku.
Dowiedz się, co możesz zyskać dzięki digitalizacji procesów w Twojej firmie. Umów się na darmową i niezobowiązującą konsultację.
Odpowiedzialne tworzenie oprogramowania: Jak zmniejszyć ślad węglowy aplikacji?
Praktyczne wskazówki jak programiści mogą aktywnie zmniejszyć emisję CO2 poprzez optymalizację kodu, infrastruktury i architektury aplikacji.
InnowacjaZielone IT
Zielone IT: Jak technologia może wspierać ochronę środowiska?
Wprowadzenie do idei zielonego IT (Green IT) – strategii, która łączy technologię z troską o planetę.
InnowacjaZielone IT
CI/CD + Terraform – czyli jak wdrożyć swoją aplikację w AWS? – cz. 2
Poznaj możliwości GitHub Actions - czyli jak szybko wdrożyć aplikację z użyciem GitHub Actions z wykorzystaniem technologii AWS oraz Terraform.
AdministracjaProgramowanie