Na tegorocznych targach Hannover Messe nie mogło zabraknąć INNOKREA. Wydarzenie to zostało zorganizowane perfekcyjnie i zrobiło na nas oszałamiające wrażenie.

Jak co roku, pokazanych zostało wiele innowacji i nowych produktów. Naszą uwagę zwróciły, m.in.:

  • uprawa pionowa (Siemens) zużywająca 95% mniej wody w stosunku do tradycyjnej uprawy oraz bez użycia pestycydów oraz
  • pokaz genialnie zsynchronizowanej automatyki przemysłowej osadzonej w konwencji filmowej firmy HIWIN.  

 

Mieszane uczucia mieliśmy natomiast oglądając m.in. pomysł połączenia roweru z wirtualną rzeczywistością (igus:bike). Wydawaję się, że zwykła jazda rowerem po leśnej drodze jest dużo lepsza. Ale cóż – technologia wyprzedziła naszą wyobraźnię 😉

Wędrując zatłoczonymi alejkami targów, natknęliśmy się na kilka ciekawych przedmiotów i urządzeń. Może nie są one najnowszymi innowacjami technologicznymi, ale pokazują od strony praktycznej jak zmienia się nasz świat. Zwrócił swoją uwagę np. laptop odporny na ekstremalne warunki deszczowe (DELL Latitude 7230) oraz mobilna stacja 5G osadzona w mini ciężarówce (z antenami NOKIA).

 

A jak szukacie pupilka do domu, to polecamy Wam czworonożnego autonomicznego robota (FZI).

Na targach w Hanowerze było tak wielu wystawców, że gdyby każdemu poświęcić 1 minutę, to nie starczyło by nam tych pięciu zaplanowanych dni na targi (nie licząc czasu potrzebnego na przejście pomiędzy poszczególnymi wystawcami).

Każdego dnia na targach poznaje się wielu ciekawych i inteligentnych ludzi – ekspertów w swoich dziedzinach. Targi to przede wszystkim ich uczestnicy. Każdy nosi cząstkę innowacji, z której można czerpać pełnymi garściami. Wystarczy tam być 😊 Do zobaczenia w przyszłym roku!